Про соціальні послуги для дітей з інвалідністю і їхніх батьків

Дата: 21.10.2021 09:40

Продовжуємо розповідати про соціальні послуги для дітей з інвалідністю і їхніх батьків. Чому наявність послуг в достатньому обсязі й належної якості така важлива

Розвинуті соціальні послуги — необхідна умова для деінституціалізації дітей з інвалідністю. Перш ніж виводити дітей з інституцій, в громадах мають бути створені послуги, необхідні для мешканців цієї громади, а саме: ПОСЛУГА ДЕННОГО ДОГЛЯДУ ДЛЯ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ.

Для кого ця послуга?

Для дітей з 3-х до 18 років з важкими комплексними порушеннями, які не відвідують навчальні заклади.

І хоча ця послуга — для дітей, вона також дає можливості й батькам: працювати, реалізовуватись, приділяти час собі, партнеру, іншим дітям.

Яка мета послуги денного догляду?

Адаптувати та соціалізувати, дати навички самообслуговування, навчити азам майбутньої зайнятості.

Це — базова соціальна послуга, яка надається за кошти місцевого бюджету. Якщо денний догляд надається неурядовою організацією, то для її надання можуть залучатися додаткові ресурси.

Як отримати послугу?

Крок 1.

Якщо такої послуги немає у вашій громаді - зверніться до фахівця із соціальної роботи у відділ соціального захисту населення виконавчого комітету Малолюбашанської сільської ради (може ще називатися Центр соціальних служб), який має зробити оцінку потреб сім'ї.

Крок 2.

Зверніться зі заявою у відділ соціального захисту населення виконавчого комітету Малолюбашанської сільської ради з проханням надати послугу, додайте до звернення результати оцінки потреб, де вказано, що дитина потребує послуги денного догляду. Радимо робити всі звернення письмово.

Крок 3.

Чекайте на відповідь.

Які труднощі можуть перестріти вас на цьому шляху?

Через те, що послуга складна і вимагає багато ресурсів, як фінансових, так і інших, мало які громади її надають.

Які ще проблеми можуть бути?

Неякісна послуга

Велика черга на надання послуги.