Захисти дитину від насильства !

Дата: 29.09.2021 14:37

Для того, щоб захистити свою дитину від насильства, важливо, щоб вона не боялась розповідати про свої хвилювання тим дорослим, яким вона довіряє. Чи знає ваша дитина, до кого вона може звернутися за допомогою? Як вона визначає цих людей?

Ігрова вправа "Паперова лялька" допоможе навчити дитину знати імена тих дорослих, до яких можна звернутись за допомогою.

Для її проведення вам потрібен кольоровий папір, ножиці, та будь-які засоби для малювання та письма.

Перед тим, як розпочати, обговоріть з дитиною наступні питання:

Якими рисами характеру володіє людина, якій можна довіряти

Хто у твоєму житті є такою дорослою людиною

Під час спілкування не тисніть на дитину, не давайте їй правильних відповідей. Ваше завдання в цій вправі – допомогти дитині знайти відповіді самостійно. Поясніть дитині, що розказати дорослому про свої хвилювання, страхи, або про будь-яку небезпечну ситуацію – означає захистити себе.

Що далі?

Вам потрібно на звичайному або кольоровому папері намалювати контур людини і потім вирізати за допомогою ножиць.

У вас вийде паперова лялька, яка нагадує силует людини.

Попросіть дитину написати на ляльці ім’я тієї людини, якій вона довіряє.

Разом з дитиною ви можете виготовити декілька таких ляльок на яких ви напишете імена близьких родичів, друзів чи будь-яких інших дорослих, яким довіряє ваша дитина.

Така "гірлянда" може бути не лише прикрасою в кімнаті дитини, але й буде чудовим нагадуванням про тих людей, які їй допоможуть, вислухають та підтримають у будь-якій життєвій ситуації.

Наше відео щодо проведення цієї вправи та інших вправ

МБО Служба порятунку дітей