A A A K K K
для людей із порушенням зору
Малолюбашанська сільська рада
Рівненська область Рівненський район

Як дізнатися суму заборгованості по аліментам

Дата: 02.09.2021 16:34
Кількість переглядів: 280

Фото без опису

Відповідно до ч. 4 ст. 71 Закону України "Про виконавче провадження» виконавець виконавець зобов’язаний обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів ЩОМІСЯЧНО.

Досить часто у сторін виконавчого провадження (стягувача або боржника) виникає потреба чи бажання перевірити вірність нарахування аліментів чи дізнатися розмір заборгованості.

ЧИ МОЖЛИВО ОНЛАЙН ДІЗНАТИСЯ РОЗРАХУНКИ ВИКОНАВЦЯ ЧИ РОЗМІР САМОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ?

Ні, такої функції перегляду та контролю виконавця не встановлено.
На сьогодні є можливість в режимі ОНЛАЙН частково контролювати діяльність державних та приватних виконавців у ході виконання ними судових рішень.

З цією метою в Україні створено та працює Автоматизована система виконавчого провадження (АСВП), доступ до якої можливий через Інтернет.

Що ж таке АСВП?

Автоматизована система виконавчого провадження - це комп’ютерна програма, що забезпечує збирання, зберігання, облік, пошук, узагальнення, надання відомостей про виконавче провадження, формування Єдиного реєстру боржників та захист від несанкціонованого доступу.
Право доступу до виконавчого провадження шляхом пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування документів та відомостей виконавчого провадження мають СТОРОНИ (боржник та стягувач) виконавчого провадження, у якому вони беруть участь.
Саме в постанові про відкриття виконавчого провадження зазначається його номер (наприклад, ВП №00000000) та ідентифікатор доступу (пароль).

Доступ сторін до інформації про виконавче провадження здійснюється за посиланням: http://asvpweb.nais.gov.ua

Для доступу до інформації потрібно ввести номер виконавчого провадження та ідентифікатор, що вказані у постанові про відкриття виконавчого провадження.

ТАК ЯК ЖЕ ОТРИМАТИ ІНФОРМАЦІЮ ПРО РОЗМІР ЗАБОРГОВАНОСТІ ЗІ СПЛАТИ АЛІМЕНТІВ?

Надаючи відповідь на вказане запитання варто розуміти, яка інформація вам потрібна:

РОЗРАХУНОК заборгованості зі сплати аліментів, де буде виконавцем детально зазначено щомісячні нарахування, розмір сум, які сплачено боржником та сума боргу на кінець кожного місяця та в цілому по провадженню.

ДОВІДКА про наявність заборгованості зі сплати аліментів, де буде вказано просто загальну суму заборгованості зі сплати аліментів на дату її видачі.

Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 71 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ повідомити про розрахунок заборгованості стягувачу і боржнику у разі подання заяви стягувачем або боржником.
Відповідно до ч. 13 ст. 71 Закону України "Про виконавче провадження" довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів видається органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем на вимогу стягувача протягом трьох робочих днів у випадках, встановлених законом.

У разі надходження до органу державної виконавчої служби, приватного виконавця заяви стягувача про видачу довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів орган державної виконавчої служби, приватний виконавець протягом трьох робочих днів видають стягувачу довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів, яка скріплюється печаткою органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.
Для видачі довідки виконавець обчислює розмір заборгованості зі сплати аліментів з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Якщо сукупний розмір заборгованості зі сплати аліментів з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання є меншим, ніж сума відповідних платежів за три місяці, орган державної виконавчої служби, приватний виконавець письмово повідомляє стягувача про відмову у видачі довідки та надає йому розрахунок заборгованості.
Довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів дійсна протягом одного місяця з дня її видачі.

ВИСНОВОК

Якщо вам потрібний детальний розрахунок заборгованості, то варто писати письмову заяву на ім'я свого виконавця з проханням надати РОЗРАХУНОК заборгованості зі сплати аліментів відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 71 Закону України "Про виконавче провадження".

Якщо вам потрібна просто інформація про загальну суму заборгованості, то варто писати письмову заяву на ім'я свого виконавця з проханням надати ДОВІДКУ про наявність заборгованості зі сплати аліментів відповідно до ч. 13 ст. 71 Закону України "Про виконавче провадження".


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь