Що робити батькам, щоб налагодити стосунки з підлітком?

Дата: 23.08.2021 10:14

Найбільш поширена причина підліткових проблем — це складні взаємини в родині та відсутність близької людини, яка могла б вислухати й дати пораду.

А чи довірливими є ваші стосунки з дитиною? Щоб це визначити, пропонуємо чек-лист — перевірте, як багато з наведених нижче тверджень вам притаманні:

Я щодня проводжу вільний час з дитиною.

Вона розповідає мені про свої успіхи або невдачі в школі, стосунки з друзями, позашкільні активності.

Я знаю, про що мріє моя дитина.

Я можу визнати свою помилку перед дитиною та попросити у неї вибачення.

Я не даю своїй дитині обіцянок, які не в змозі виконати.

У нас є спільні інтереси, хобі, заняття.

Я знаю друзів своєї дитини, іноді вони приходять до нас в гості.

Я можу довірити своїй дитині важливі побутові доручення: заплатити за комунальні послуги, зустріти сантехніка, прибрати перед приходом гостей.

Якщо у моєї дитини неприємність, вона може поділитись зі мною й не боятися осуду чи покарання.

Пам’ятайте батьки, що в підлітковому віці діти прагнуть самостійності й незалежності, тому проблеми з комунікацією можуть виникати навіть у зразкових батьків.

Батьки, пам’ятайте, Ви є відповідальними за своїх дітей! Оточить своїх дітей увагою та любов’ю, адже діти – це найголовніший скарб нашої планети!