Літо – улюблена пора для дітей!

Дата: 28.07.2021 09:50

Розваги на вулиці, екскурсії, подорожі, відпочинок дітей біля водойм - все це несе не тільки приємні враження, а й потенційну небезпеку.

Тому відповідальність батьків – зробити все, щоб уберегти своїх дітей від можливих «вуличних» загроз.

Ось деякі елементарні правила, які слід донести до дітей:

Захист від сонячних опіків та теплових ударів.

Застережіть дітей від прогулянок у найбільш спекотні години (з 12:00 до 15:00).

Переконайтеся, що вони одягнені у легкий одяг світлих кольорів, головний убір та п'ють достатню кількість води.

Безпека на вулиці та ігрових майданчиках.

Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.

Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.

Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.

Наголосіть про небезпеку ігор з незнайомими предметами та піротехнічними засобами.

Поясніть, чому «не круто» розпивати спиртні напої та вживати наркотичні засоби на пропозицію чи вимогу друзів і які наслідки можуть бути.

Як правильно відмовитися від такої пропозиції, щоб не стати об’єктом цькування.

Безпека на воді.

Переконайте дітей обирати для відпочинку лише спеціально облаштовані місця для купання.

Поясніть дитині про можливі загрози стрибків у воду з тарзанок, дамб та містків.

Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.

Безпека на дорогах.

Нагадайте про основні правила дорожнього руху; правила катання на велосипеді чи самокаті.

Отруйні гриби та рослини.

Розкажіть дитині, що не всі квіти можна брати до рук, а ягоди – їсти. Особливо наголосіть про небезпеку грибів.

Тож будьте пильними та цікавтеся де і як проводить час ваша дитина.

Встановіть довірливі стосунки з дитиною, щоб вона розповідала вам про свої плани чи проблеми та дослухалася до ваших порад і застережень.

Нагадайте дитині номери екстрених служб, до яких вона може звернутися за допомогою в разі потреби.