Власники елітних автомобілів Рівненщини сплатили понад 900 тис грн транспортного податку

Дата: 27.07.2021 15:02

За перше півріччя цього року власники елітних авто спрямували до бюджетів територіальних громад області  937 тис грн транспортного податку, що перевищило очікувані надходження на 21 відсоток, або 162 тис гривень.

З усієї суми надходжень 608  тис грн податку сплатили юридичні особи – власники автомобілів класу «люкс» та 329 тис грн перерахували фізичні особи.

Нагадаємо, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Цьогоріч це 2 млн 250 тис. грн, оскільки мінімальна зарплата складає 6000 гривень.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.

Головне управління ДПС у Рівненській області