НАДАННЯ ДИТИНІ СТАТУСУ ДИТИНИ-СИРОТИ ТА ДИТИНИ, ПОЗБАВЛЕНОЇ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ...

Дата: 25.05.2021 09:49

Для надання дитині статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, служба у справах дітей за місцем ПОХОДЖЕННЯ дитини протягом ДВОХ місяців повинна зібрати необхідні документи (свідоцтво про народження дитини та документи, що засвідчують обставини, за яких дитина залишилась без батьківського піклування).

Для надання дитині, розлученій із сім’єю, статусу дитини, позбавленої батьківського піклування, служба у справах дітей за місцем її ВИЯВЛЕННЯ збирає необхідні документи (свідоцтво про народження дитини та/або посвідчення біженця або особи, яка потребує додаткового захисту, а також документи, що засвідчують обставини, за яких дитина залишилася без батьківського піклування) з урахуванням строків, визначених Законом України “Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту” для визнання дитини біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

РІШЕННЯ про надання СТАТУСУ дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, приймається виконавчим органом міської ради, сільської, селищної ради територіальної громади за місцем ПОХОДЖЕННЯ такої дитини за ПОДАННЯМ служби у справах дітей.

У РІШЕННІ ЗАЗНАЧАЮТЬСЯ прізвище, ім'я, по батькові дитини, дата народження, обставини, за яких вона залишилась без батьківського піклування, документи, які підтверджують ці обставини, та форма влаштування дитини.

СТАТУС ДИТИНИ-СИРОТИ надається дітям, у яких померли або загинули батьки, що підтверджується СВІДОЦТВОМ про смерть кожного з них.

СТАТУС ДИТИНИ, ПОЗБАВЛЕНОЇ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ надається дітям:

1) батьки яких позбавлені батьківських прав, що підтверджується РІШЕННЯМ СУДУ;

2) які відібрані у батьків без позбавлення батьківських прав, що підтверджується РІШЕННЯМ СУДУ;

3) батьки яких визнані безвісно відсутніми, що підтверджується РІШЕННЯМ СУДУ;

4) батьки яких оголошені судом померлими, що підтверджується СВІДОЦТВОМ про смерть, виданим органами реєстрації актів цивільного стану;

5) батьки яких визнані недієздатними, що підтверджується РІШЕННЯМ СУДУ;

6) батьки яких відбувають покарання в місцях позбавлення волі, що підтверджується ВИРОКОМ СУДУ;

7) батьки яких під час здійснення кримінального провадження тримаються під вартою, що підтверджується УХВАЛОЮ слідчого судді (суду);

- батьки яких знаходяться у розшуку органами Національної поліції, пов'язаному з відсутністю відомостей про їх місцезнаходження, що підтверджується УХВАЛОЮ СУДУ або ДОВІДКОЮ органів Національної поліції про розшук батьків та відсутність відомостей про їх місцезнаходження;

9) у зв'язку з тривалою хворобою батьків, яка перешкоджає їм виконувати свої батьківські обов'язки, що підтверджується ВИСНОВКОМ лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про наявність у батька, матері хвороби, що перешкоджає виконанню ними батьківських обов'язків, виданим у порядку, встановленому МОЗ;

10) підкинутим, батьки яких невідомі, покинутим в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров'я або яких відмовилися забрати з цих закладів батьки, інші родичі, про що складено АКТ за формою, затвердженою МОЗ і МВС;

11) батьки яких не виконують свої обов’язки з виховання та утримання дитини з причин, які неможливо з’ясувати у зв’язку з перебуванням батьків на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі або в районі проведення антитерористичної операції і заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що підтверджується АКТОМ, складеним службою у справах дітей за відповідною формою.

12) розлученим із сім’єю, визнаним біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, відповідно до Закону України “Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту” (ЗА НАЯВНОСТІ ПИСЬМОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ територіального органу ДМС про розшук батьків або інших законних представників і відсутність відомостей про їх місцезнаходження).

Якщо у випадках, зазначених вище, дитину виховувала одинока мати, до документів додається ДОВІДКА, видана органом реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини, про те, що відомості про батька внесені за вказівкою матері відповідно до статті 135 Сімейного кодексу України.