Рівненська область Костопільський район

Установи громади

Данчимістська гімназія

До 1917 року населення Данчимоста було неписьменним. Перша школа в селі була заснована у 1932 році. В ній, в основному, навчалися діти німців, які проживали в селі. Ця школа знаходилася в будинку, де нині проживає Басюк Леся Василівна.

13:02:20 05.12.2018

Борщівська гімназія

Першою писемною згадкою про школу в селі Борщівка є коротенький запис в книзі, яку склав секретар Волинського Єпархіального Архієрея, священик Микола Переверзєв «Историческое описание церквей и приходов Волынской епархии 1912». Там сказано, що в селі Борщівка існує приходська школа.

12:57:14 05.12.2018

Мащанський ліцей

Старожили розповідають, що початкова школа в селі Маща була відкрита в 1939 році і знаходилася на окраїні села, у старому приміщенні польського лісництва та проіснувала до приходу німецьких військ 1941 року. 10 днів 1941 року школа не працювала через бомбардування і хворобу вчителя Оглинської — першого завідувача школи. Із числа учнів при школі існував гурток взаємодопомоги у кількості 43 чоловік. Стільки ж було і самих учнів у 1941 році. У 1944—1945 роках в школі відновлено навчання. Працювало в ній 2 вчителі. У 1978 році школа стала восьмирічною. Першим директором восьмирічної школи був Слобоженюк Іван Михайлович, а з 1990 року — Степанюк Володимир Борисович. В 1983 році школу було перенесено у новозбудоване двоповерхове приміщення в центрі села. У 1999 році неповну середню школу реорганізовано у ЗОШ І-ІІІ ст. В школі створено центр з відродження та популяризації духовної культури «Сонцеграй», в структурі якого функціонують центри: «Ерудити», «Вертоград», «Етнос», «Котигорошко» та «Барви», просвітницьке дитяче товариство, яке було започатковане заступником директора школи з навчально-виховної роботи Галиною Потарейко.

12:55:06 05.12.2018

Мирненський ліцей

На межі ХІХ-ХХ століть у Печалівці працювала церковно-приходська школа, в якій навчалося 100 учнів. Навчально-виховний процес здійснювали двоє вчителів. Одним з них був П.Гирко, якого за активну участь в громадсько-просвітницькій роботі школи було звільнено з роботи і вислано в північні райони. Пізніше П.Гирко проживав у Москві, помер в 1973 році. До революції в селі середню освіту мали - П. Драганчук та М. Кур'ята.

12:45:56 05.12.2018