Сплата авансових внесків з податку на прибуток за кожний пункт обміну іноземної валюти

Дата: 10.01.2023 16:30

Головне управління ДПС у Рівненській області  повідомляє, що відповідно до норм Закону України від 3 листопада 2022 року № 2720-ІХ, з 1 січня 2023 року передбачено сплату авансових внесків з податку на прибуток за кожний пункт обміну іноземної валюти, внесений до Реєстру пунктів обміну іноземної валюти, у розмірі:

трьох мінімальних заробітних плат за кожний пункт обміну іноземної валюти, розташований у населеному пункті, чисельність населення якого перевищує 50 тисяч;

однієї мінімальної заробітної плати, за кожний пункт обміну іноземної валюти, розташований в інших населених пунктах або за межами населених пунктів.

При цьому, протягом 2023 року платники податку сплачуватимуть такі авансові внески з урахуванням таких особливостей:

- з 1 січня 2023 року по 30 червня 2023 року – із застосуванням коефіцієнта 0,33;

- з 1 липня 2023 року по 31 грудня 2023 року – із застосуванням коефіцієнта 0,66.

Сплачена протягом звітного (податкового) року сума авансових внесків зменшуватиме податок на прибуток підприємств, розрахований за результатами такого звітного (податкового) року у сумі, що не перевищує суму нарахованого податкового зобов’язання за такий податковий (звітний) період.

Джерело: Головне управління ДПС у Рівненській області