A A A K K K
для людей із порушенням зору
Малолюбашанська сільська рада
Рівненська область Рівненський район

Як встановити факт народження дитини на тимчасово окупованій території України в судовому порядку

Дата: 30.06.2022 14:20
Кількість переглядів: 140

Сьогодні особи, які перемістилися з тимчасово окупованих територій, досить часто стикаються з питанням встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованих територіях нашої держави. 

За загальним правилом державна реєстрація народження дитини проводиться за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за місцем її народження або за місцем проживання батьків.

Підставою для проведення державної реєстрації народження дитини є визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я документи, що підтверджують факт народження. Однак медичні свідоцтва про народження, а також свідоцтва про народження, видані на окупованій території, не мають юридичної сили. Тому за відсутності документа належної форми, необхідно встановити факт народження дитини в судовому порядку. На підставі рішення суду можна буде отримати свідоцтво про народження.

Заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника.

У заяві повинно бути зазначено:
1) який факт заявник просить встановити та з якою метою;
2) причини неможливості одержання документів, що посвідчують цей факт;
3) докази, що підтверджують факт.

До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини: письмові свідчення очевидців, документи з медичної установи, що підтверджують народження дитини, свідоцтво про народження, видане на тимчасово окупованій території України та ін. Як свідків можливо залучити родичів, яким достеменно відомо про народження та походження дитини.  

Варто зауважити, що заявники  у справах за заявами про встановлення фактів, що мають юридичне значення, поданих у зв’язку із збройною агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, що призвели до вимушеного переселення з тимчасово окупованих територій України, звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.    

Для отримання свідоцтва про народження дитини заявнику необхідно звернутися з копією рішення суду до відділу державної реєстрації актів цивільного стану. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора