ЗВІТ про базове відстеження результативності регуляторного акта рішення Малолюбашанської сільської ради № 188 від 12.07.2021р. «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на території Малолюбашанської сільської ради на

Дата: 09.12.2021 18:06

«7» грудня 2021 р.                                                                                             с. Мала Любаша

1. Вид та назва регуляторного акта

Рішення Малолюбашанської сільської ради за № 188 від 12.07.2021 «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на території Малолюбашанської сільської ради на 2022-2024 роки».

2. Виконавець заходів з відстеження

Відділ земельних ресурсів, благоустрою та природокористування Малолюбашанської сільської ради.

3. Цілі прийняття акта

Реалізація сільською радою права, наданого їй пунктом 24, пунктом 28, пунктом 35 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», щодо встановлення місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України та прийняття рішень щодо надання відповідно до чинного законодавства пільг по місцевих податках і зборах; дотримання положень постанови Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України; забезпечення виконання пункту 19 частини першої статті 64 Бюджетного кодексу України.

4. Строк виконання заходів з відстеження

Грудень 2021 року

5. Тип відстеження

Базове.

6. Методи одержання результатів відстеження

Статистичний.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних

Для відстеження результативності регуляторного акта використовувалися дані щоденних, місячних, квартальних і річних звітів фінансового управління Малолюбашанської сільської ради про виконання місцевого бюджету за доходами, а також дані виписок (розшифровок) до щоденних звітів про виконання місцевого бюджету за доходами.

Шляхом моніторингу щоденних виписок (розшифровок), аналізу надходжень земельного податку, одержані кількісні та якісні значення показників результативності регуляторного акта.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності

Кількісними показниками, які характеризують наслідки дії регуляторного акта, є кількість платників земельного податку; якісними - обсяг надходжень земельного податку до бюджету Малолюбашанської сільської ради

Показники результативності регуляторного акта

Назва показника

Земельний податок з юридичних осіб

(код класифікації доходів бюджету 18010500)

Земельний податок з

фізичних осіб

(код класифікації доходів бюджету 18010700)

Фактичні надходження земельного податку  за 11 місяців 2021 року, тис.грн

Затверджено розписом доходів бюджету на 11 місяців 2021 року, тис.грн

Виконання затверджених показників, %

Кількість платників, од./чол.

Понад 1000

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Результатом прийняття рішення Малолюбашанської сільської ради № 188 від 12.07.2021 «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на території Малолюбашанської сільської ради на 2022-2024 роки» є надання юридичної підстави платникам для здійснення відповідних платежів до місцевого бюджету Малолюбашанської об’єднаної територіальної громади.

Позитивним наслідком прийняття рішення є додаткові надходження до загального фонду місцевого бюджету, що надасть змогу покращити ситуацію у питаннях організації виконання власних повноважень при виконанні програми соціально-економічного розвитку Малолюбашанської сільської ради. Оцінку результатів реалізації регуляторного акту та ступінь досягнення визначених цілей буде здійснено при проведені повторного та періодичного відстежень результативності регуляторного акта згідно вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Старший інспектор відділу земельних ресурсів,

благоустрою та природокористування

Малолюбашанської сільської ради                                                             Віктор БОБИЛЬОВ