A A A K K K
для людей із порушенням зору
Малолюбашанська сільська рада
Рівненська область Рівненський район

Як навчити дитину розпоряджатись кишеньковими?

Дата: 02.11.2021 11:15
Кількість переглядів: 209

????Найпершим вчителем з фінансової грамотності для дітей є їх батьки. Саме вони є прикладом, як поводитись з фінансами. Тому потрібно звернути увагу на те як ми поводимося з грошами, і зробити так, щоб наші слова не суперечили нашим діям

????Рішення чи давати дітям кишенькові можете приймати лише ви. Існують ті, хто підтримують таку практику, і ті, хто проти. Ми лише можемо надати вам інформацію, як можна це робити.

Що буде корисним у навчанні дитини:
????говоріть з дітьми про гроші, звідки вони беруться, яка їх функція і роль. Поясніть дитині важливість фінансової обізнаності у її житті. Це можна зробити на прикладі історій або у вигляді гри. Робіть дитину частиною процесу купівлі та все пояснюйте.
????починати давати дітям кишенькові рекомендують з 5-6 років. Яку суму надавати залежить від фінансових можливостей батьків та регіону проживання. Але не варто нехтувати цією звичкою, навіть якщо бюджет родини невеликий. Головне, це привчити дитину розпоряджатися грошима, які в неї є.
????немає спільної рекомендації стосовно того, чи платити дітям за хатню роботу, адже це спільна родинна справа. Але давати оплату за окремі завдання теж можна.
????спостерігайте за витратами дитини та допомагайте в разі потреби порадою. Але слідкуйте за тим, щоб контроль не був надто жорстким. Дитині потрібно самостійно навчитися приймати фінансові рішення, а іноді, навіть зробити фінансові помилки.

У більш дорослому віці можна відкрити додаткову картку до вашого рахунку та дати її дитині. Таким чином ви будете бачити статті витрат дитини.
????навчіть дитину робити перші заощадження. Для цього краще спільно з дитиною поставити фінансову мету. Так дитина буде бачити для чого їй заощаджувати та втримається від емоційних купівель. Але зовсім позбавляти дитину емоційних витрат теж не потрібно. Краще надати дитині можливість робити різні купівлі та проаналізувати вплив одних і інших.
????якщо дитині недостатньо кишенькових грошей, ви можете разом подумати над тим, яким чином можна додатково отримати кошти (як заробити).
????поступово давайте можливість дитині самостійно робити покупки та доручайте певні завдання. А також грайте з дітьми у фінансові настільні ігри.
????за можливістю відвідуйте з дитиною різноманітні заходи з фінансової грамотності. До прикладу, щорічно в рамках «День Заощаджень» та «Global Money Week» проходить багато волонтерських безкоштовних заходів. Там можна дізнатися багато цікавої інформації та поспілкуватись з іншими дітьми, відпрацювати навички з фінансової грамотності.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора