Звірення сум нарахування та сплати ЄСВ можливо здійснити за допомогою сервісу «Електронний кабінет платника податків»

Дата: 22.09.2021 00:21

В ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що відповідно до ч.7 ст.14 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»  №2464-VІ (далі – Закон №2464) контролюючі органи зобов’язані проводити звірення сум нарахування та сплати ЄСВ за вимогою платників, зазначених у пунктах 1, 4 і 5 частини першої ст.4 Закону №2464, а саме: роботодавців, фізичних осіб – підприємців та осіб, які забезпечують себе роботою самостійно.

Інструкція про порядок формування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449, та Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, не передбачають обов’язкового проведення платниками звірення сум нарахування та сплати єдиного внеску.

Зверніть увагу, що звірення сум нарахування та сплати ЄСВ можливо за допомогою електронного сервісу ДПС «Електронний кабінет платника податків» (https://cabinet.tax.gov.ua/), який створено з метою надання платникам можливості працювати з органами державної податкової служби у режимі реального часу з використанням електронного цифрового підпису на безоплатній основі.

Однією з функціональних можливостей електронного сервісу «Електронний кабінет платника податків» є забезпечення перегляду інформації про розрахунки платника з бюджетом.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX