З початку року власники земельних ділянок поповнили місцеві скарбниці Рівненщини на понад 291 млн гривень

Дата: 20.08.2021 14:53

Протягом січня-липня 2021 року від власників землі та землекористувачів, до бюджетів територіальних громад  Рівненської області,  надійшло 291,1 млн грн плати за землю. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року  сума надходжень збільшилася на 41 млн грн.  або на 16 відсотків. Про це повідомляє заступник начальника податкової служби області Зоя Хоній.

Вона зазначила, що вагому частку надходжень плати за землю сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі — юридичні особи. Від них до бюджету надійшло – 246,3  млн. грн. Водночас від фізичних осіб до місцевих бюджетів протягом семи місяців надійшло 44,8  млн гривень.

Податкова служба області нагадує громадянам, що отримавши повідомлення від ДПС про нараховану суму земельного податку, власник земельної ділянки протягом шістдесяти днів зобов’язаний перерахувати на вказані в документі реквізити визначену суму земельного податку. Якщо повідомлення від контролюючих органів містить недостовірну інформацію щодо фактичного власника, місця розташування та площі земельного наділу, треба обов’язково завітати до державної податкової інспекції з правовстановлюючими документами  на землю з тим, щоб провести звірку.

Варто врахувати, що несвоєчасна сплата земельного податку призводить до нарахування штрафу та пені.

Головне управління ДПС у Рівненській області