A A A K K K
для людей із порушенням зору
Малолюбашанська сільська рада
Рівненська область Рівненський район

Інформація про стан виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» Малолюбашанською сільською радою у 2020 році

Дата: 22.01.2021 14:59
Кількість переглядів: 366

Виконавчим комітетом сільської ради здійснено аналіз роботи щодо реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації» у 2020 році.

В основу аналізу покладено запити на інформацію, які надійшли до сільської ради протягом 2020 року.

1. Організаційні питання

Виконкомом у 2020 році проведено відповідну роботу стосовно виконання заходів, що були передбачені з метою реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації» (далі –Закон).

2. Система обліку публічної інформації

2.1. Для забезпечення збереження та доступу до публічної інформації документи, що знаходяться у суб’єктів владних повноважень, підлягають обов’язковій реєстрації в системі обліку (частина перша статті 18 Закону).

2.2. Забезпечено реєстрацію в системі обліку документів, що містять інформацію розпорядником якої є сільська рада відповідно до своїх повноважень визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

3. Висвітлення інформації на офіційному веб-сайті

3.1. З метою висвітлення своєї діяльності сільська рада підтримує в актуальному стані власний веб-сайт, на якому створена окрема рубрика з питань доступу до публічної інформації.

3.2. На веб-сайті в рубриці з питань доступу до публічної інформації розміщені відповідні нормативні акти та інформація про діяльність сільської ради, яка передбачена статтею 15 Закону.

4. Відкриті дані

4.1. Розпорядники інформації зобов’язані оприлюднювати і регулярно оновлювати публічну інформацію у формі відкритих даних на єдиному державному веб-порталі відкритих даних на своїх веб-сайтах (абзац другий частини першої статті 101 Закону).

Кабінетом Міністрів України 21 жовтня 2015 року прийнято постанову № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» (далі - Постанова).

Відповідно до пункту 2 Постанови розпорядникам інформації, визначеним Законом України «Про доступ до публічної інформації», необхідно забезпечити протягом шести місяців оприлюднення та подальше оновлення інформації на своїх офіційних веб-сайтах наборів даних згідно з Положенням, затвердженим цією постановою.

5. Розгляд запитів на отримання публічної інформації

Протягом 2020 року до Малолюбашанської сільської ради надійшло 19 запитів на інформацію з посиланням на Закон, в 2019 – 18 запитів.

Із них :

- громадян та установ-11 (58%);

- від об’єднань громадян– 5(26%);

- від журналістів- 3 (16%).

- надіслані сільській раді як належному розпоряднику інформації від органів влади – 12 (63 %). Запити в порядку ч.3 ст.22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» надсилалися з Рівненської облдержадміністрації.

Із 19 запитів на отримання публічної інформації, за результатами розгляду на всі надано публічну інформацію.

Строки розгляду запитів на інформацію не порушувались.

6. Відмови у задоволенні запитів на отримання публічної інформації

За звітний період відмов у задоволені запитів на отримання публічної інформації не було.

7. Оскарження рішень

Відповіді сільської ради на запити на інформацію, рішення яких оскаржувались до суду, відсутні.

8. Оскарження в судах порушень права на публічну інформацію

Cудові справи, пов’язані з виконанням Закону, відповідачем в яких виступала б сільська рада, відсутні.

9. Відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на отримання публічної інформації

До сільської ради запити на інформацію, задоволення яких передбачало відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, не надходили.

11. Висновки

З метою подальшого удосконалення форм та методів роботи щодо реалізації Закону, сільською радою вживаються заходи щодо забезпечення безумовного виконання вимог Закону, інших нормативно-правових актів,
з цих питань.

Забезпечується оприлюднення та подальше оновлення наборів даних на своєму веб-сайті.

12. Пропозиції

З метою подальшого удосконалення форм та методів роботи щодо реалізації Закону:

- продовжувати вживати заходи щодо забезпечення безумовного виконання вимог Закону, інших нормативно-правових актів з цих питань;

- забезпечити оприлюднення на інформаційних стендах та в інший прийнятний для громадян спосіб інформації, зазначеної у статті 15 Закону;

- у разі надходження запитів на інформацію забезпечити: приймання, реєстрацію та облік запитів на публічну інформацію; надання консультацій щодо оформлення запитів на публічну інформацію; встановлення термінів задоволення запитів на публічну інформацію;

- оновлювати публічну інформацію у формі відкритих даних на єдиному державному веб-порталі відкритих даних на своїх веб-сайтах (абзац другий частини першої статті 101 Закону).

Виконання органом місцевого самоврядування у повному обсязі вимог Закону та інших нормативно-правових актів з цих питань буде сприяти забезпеченню прав громадян на вільний доступ до інформації, розвитку громадянського суспільства, більш активному залученню громадян до участі у вирішенні державних справ.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь