A A A K K K
для людей із порушенням зору
Малолюбашанська сільська рада
Рівненська область Рівненський район

Методичні поради для батьків Мирненського ЗДО "Журавлик-2"(Поради медичної сестри)

Дата: 31.08.2019 09:34
Кількість переглядів: 1166

 

Сестра медична старша

Барабаш Ольга Володимирівна

 

 

НАЙКОРИСНІШІ ПРОДУКТИ В ХАРЧУВАННІ ДІТЕЙ

Які ж продукти дійсно потрібні  дитині і є найкориснішими для зростаючого дитячого організму?

http://dnz44.rv.ua/wp-content/uploads/2019/03/20171116140408.jpg

Фрукти.  Нарізане яблуко, груша або персик – це ідеальний перекус між прийомами їжі. Причому, чим більше кольорів, тим краще – кожен з природних барвників в овочах і фруктах несе в собі певну користь. Так, сині і фіолетові продукти (чорниця, баклажан) містять ресвератрол – потужний антиоксидант, який допомагає боротися з раком і серцево-судинними захворюваннями.Read More →

11Лют 2019

http://dnz44.rv.ua/wp-content/uploads/2019/02/childs_header.png

Нинішні погодні сюрпризи аж ніяк не сприяють хорошому самопочуттю і дорослих, і малюків. Дедалі частіше матусі нарікають на те, що з садочка їхнє чадо приходить із кашлем, температурою тощо. Та навіть починають сумніватися, чи варто взагалі водити малечу до ЗДО, мовляв, усе одно, крім болячок, звідти нічого не приносять. Хоча, за статистикою, найбільше діти хворіють після вихідних, тобто інфекцію підхоплюють аж ніяк не в садочку. Туди вони її тільки приносять…

Що потрібно робити, аби ваш малюк не захворів і мав міцний імунітет:

 

18Січ 2019

Зима, разом із погіршенням погоди, приносить шанс підчепити грип чи ГРВІ або ж просто застудитись. І щороку виникає питання: як уберегтися від хвороби?

Розрізнити грип, застуду та ГРВІ можна за такими симптомами:

http://dnz44.rv.ua/wp-content/uploads/2019/01/%D0%A1%D0%98%D0%9C%D0%9F%D0%A2%D0%9E%D0%9C%D0%98.png

А щоб вберегтись від хвороб, варто дотримуватись простих порад:

  • Мийте руки частіше, носіть із собою вологі дезінфікуючі серветки. Руки – джерело вірусу не менш значуще, ніж рот і ніс.
  • Маска не захистить здорового. Бажано її носити хворому, якщо поряд здорові, вірус вона не затримає, але зупинить крапельки слини, особливо багаті вірусом. Здоровому ж маска не потрібна.
  • Чисте і прохолодне повітря. Вірусні частинки годинами зберігають свою активність в сухому теплому і нерухомому повітрі, але майже миттєво руйнуються в повітрі прохолодному, вологому і рухомому. Оптимальні параметри повітря в приміщенні – температура близько 20°С, вологість 50-70%.
  • Якщо маєте можливість, робіть щеплення.
  • Зволожуйте слизові оболонки. У верхніх дихальних шляхах постійно утворюється слиз, який забезпечує функціонування місцевого імунітету. Якщо слизові оболонки пересихають, робота імунітету порушується і віруси з легкістю долають захисний бар’єр.
  • І, звичайно, загартовування, регулярні заняття спортом, прогулянки на свіжому повітрі, повноцінне харчування та повноцінний сон – найкращі друзі сильного імунітету.

Будьте здорові!

Пам’ятка для  батьків щодо профілактики  гострих респіраторних захворювань

Розпорядок дня      

Дотримання правильного розпорядку дня допоможе підвищити стійкість організму до застуди та грипу.

Важливим є дотримання санітарно – гігієнічних вимог   (чистота, свіже повітря , правильно підібраний одяг дітей у дома , на вулиці ,  заняттях відповідно до погодних умов) .Обов’язковими є проведення ранкової гімнастики , гігієнічних процедур , занять з фізкультури .

Збалансоване  харчування

Важливим чинником в оздоровленні дітей є оптимально збалансоване харчування. Повноцінний раціон має містити достатню кулькість всіх необхідних для організму поживних речовин.   Так , надмірне вживання білкових продуктів може  стати причиною ексудативного діатезу , а нестача білка спричиняє погіршення стану імунітету. Зловживання їжею з надмірною кількістю вуглеводів і жирів порушує обмін речовин,  сприяє появі зайвої ваги , ослаблює імунітет.

Процедури загартування

Загартування як один з основних засобів профілактики  ГРЗ  забезпечує стійкість організму до впливу фізичних чинників навколишнього середовища – коливань температури , зміні атмосферного тиску тощо. Дозоване використання процедур загартування допомагає  активувати захисні механізми організму. Найпоширенішими природніми  засобами загартування є свіже повітря й вода.

Загартування повітрям

Дієвими засобами загартування повітрям є перебування дітей на свіжому повітрі ( не менше 3,5 години )  та повітряні ванни . Прохолодне повітря подразнює нервові закінчення шкіри і слизових оболонок верхніх дихальних шляхів , стимулюючи підвищення порогу їх чутливості  та тренування механізмів терморегуляції . У холодну пору  року прогулянки можна поєднувати з рухливими іграми та гімнастичними вправами на свіжому повітрі.

Загартування повітряними ваннами необхідно проводити у приміщенні , завчасно понизивши температуру повітря у ньому до 18 – 20 градусів .        Перша повітряна ванна має тривати від 3 до 5 хвилин. Час кожної наступної процедури необхідно збільшувати на 3 – 5 хвилин. Повітряні ванни можна поєднувати з гігієнічною гімнастикою після сну ,  дихальними вправами , рухливими іграми ,  ходінням босоніж по підлозі або килимку , змоченому розчином морської солі протягом 10 хвилин.

Загартування водою

У профілактиці ГРЗ ефективним є загартування стоп , атже між охолодженням стоп та рефлекторною судинною реакцією слизової оболонки верхніх дихальних шляхів існує залежність. Завдяки рефлекторному звуженню судин  відбувається подразнення біологічно активних точок стоп ,  поліпшення обмінних процесів , укріплення імунної системи організму. Температуру води  необхідно поступово знижувати від 35 – 36 градусів до 18 – 20 градусів. Процедура має тривати 20 – 30 секунд .  Після загартування ноги дитини необхідно ретельно розтерти до легкого почервоніння .

 Вживання фіточаїв

Ефективним методом профілактики захворювань органів дихання є вживання рослинних  чаїв. Таку профілактику доцільно проводити раз на день протягом місяця ,  особливо в осінньо – зимовий період , коли збільшується загроза застудних захворювань.

Вживати напої з лікарських рослин ( фіточаї ) рекомендовано за 20 хвилин до приймання їжі. Разом із трав’яними відварами можна вживати кисневі коктейлі , до складу яких можуть входити витяжки шипшини , малини , чорної смородини тощо .

Дієвим засобом профілактики ГРЗ є також полоскання горла  після сну настоями лікарських трав (ромашки , шавлії , календули , евкаліпту), часнику (очищує кров , убиває мікроби), розчином солі та йоду .

Дихальна гімнастика

За допомогою спеціальних вправ  діти навчаються правильно дихати через ніс, розвиваючи верхнє, середнє та нижнє дихання . Проводять дихальну гімнастику у другій половині дня .

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь