Рівненська область Костопільський район

Про запобігання булінгу в закладі дошкільної освіти «Полісяночка»

Дата: 21.10.2019 17:47

Заклад дошкільної освіти «Полісяночка»

Малолюбашанської сільської ради

Костопільського району Рівненської області

Н А К А З

17.09.2019                                                                                                  № 10

Про запобігання булінгу в

закладі дошкільної освіти «Полісяночка»

Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про місцеві державні адміністрації», статті 11 Закону України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», Порядку взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання і протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658, Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення, затвердженого спільним наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України від 19.08.2014 №564/836/945/577, Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників з іншими органами та службами, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 02.10.2018 № 1047, листа Міністерства освіти і науки України від 29.12.2018 № 1/9-790 «Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу», та з метою попередження булінгу (цькування), сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від булінгу, та ефективного реагування на факти насильства в закладах освіти

НАКАЗУЮ:

1. Визначити Жигадло Т.В., вихователя закладу, уповноваженою особою для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства (булінгу) та отримання заяв/повідомлень від постраждалої дитини чи інших осіб.

2. Вихователю Жигадло Т.В.:
2.1. Постійно забезпечувати соціально-психологічний супровід (патронаж) здобувачів освіти, постраждалих від жорстокого поводження чи булінгу.
2.2. Вчасно повідомляти уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей про випадки булінгу.
2.3. Довести до відома здобувачів освіти, педагогічних працівників, батьків та інших учасників освітнього процесу щодо їх обов'язку повідомляти директора закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

3. Вихователям закладу дошкільної освіти нести персональну відповідальність за дотриманням законодавства про захист суспільної моралі, попередження випадків жорстокості та насильства серед неповнолітніх, активізувати діяльність, спрямовану на розвиток духовності та зміцнення моралі у дітей.
4. Затвердити план заходів щодо запобігання та протидії булінгу закладу дошкільної освіти на 2019 рік (додаток 1).

5. До 25.11.2019 року провести інструктаж для всіх працівників закладу освіти, в ході якого висвітлити питання:  план заходів закладу освіти, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню); інформацію про уповноважену особу для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства (булінгу) та отримання заяв/повідомлень від постраждалої дитини чи інших осіб; процедуру подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти (форма заяви, примірний зміст, терміни та процедуру розгляду відповідно до законодавства тощо); телефони довіри.
6. Вихователю Власенко О.М.  оприлюднити на веб-сайті закладу освіти: план заходів закладу освіти, спрямований на запобігання та протидію булінгу (цькуванню); інформацію про уповноважену особу для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства (булінгу) та отримання заяв/повідомлень від постраждалої дитини чи інших осіб; процедуру подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти (форма заяви, примірний зміст, терміни та процедуру розгляду відповідно до законодавства тощо).
7. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор ЗДО «Полісяночка»                                   В.В.Пісковець

З наказом ознайомлені:                                               О.М.Власенко

Т.В.Жигадло

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу

в закладі дошкільної освіти  «Полісяночка»

Назва заходу

Відповідальні за контроль та виконання

Термін виконання

1

Обговорення питання протидії булінгу на батькіських зборах в ЗДО «Полісяночка»

Грудень 2019 року

2

Контроль стану попередження випадків булінгу

Колектив закладу

Щоквартально

3

Вивчення законодавчих документів, практик протидії цькуванню

4

Перегляд та обговорення відео сюжетів для педагогів щодо ненасильницьких методів поведінки та виховання, вирішення конфліктів.

До

28.02.2020

5

Розміщення нормативно-правових документів, на інформаційних стендах та веб сайті Малолюбашанської сільської ради для ознайомлення батьківської громадськості.

За запитом

6

Створення комісії з розгляду випадків боулінгу (цькування) в ЗДО «Полісяночка» (далі- комісія)

30.12.2019