A A A K K K
для людей із порушенням зору
Малолюбашанська сільська рада
Рівненська область Рівненський район

Клуб села Мала Любаша

Дата: 05.12.2018 13:16
Кількість переглядів: 462

Розбудова державності в Україні зумовила нові тенденції в розвитку культури, освіти та виховання підростаючого покоління.

З'явилася нагальна потреба суспільства у творчих, діяльних, інтелектуально обдарованих і духовно розвинених громадянах.

В сільській місцевості центрами розвитку творчих здібностей, талантів, інтересів дітей та молоді є заклади культури. Не лише змістовно організувати дозвілля юних односельчан повинні працівники культосвітніх установ, а й через залучення, зацікавлення до занять в клубах за інтересами, аматорських колективах розкривати інтелект та обдарування дітей та молоді, розширювати і поглиблювати їх знання, кругозір, вміння та навички, передавати безцінні скарби народних традицій, виховувати повагу до історії рідного краю.

В Малій Любаші проживає 150 дітей та 235 юнаків і дівчат. Серед них – багато обдарованих, талановитих любашанці, які беруть участь в драматичному, вокальному, фольклорному колективах, гуртках художнього читання, декоративно-прикладного мистецтва, фізкультурно-спортивного спрямування. Учасники колективів неодноразово ставали переможцями, дипломантами районних, обласних конкурсів, змагань та фестивалів.

Та з часом стало зрозуміло, що наявних гуртків недостатньо, потрібно урізноманітнити їх, створивши танцювальний, гімнастичний, музичного спрямування. А для цього необхідні відповідні умови для занять.

Малолюбашанська сільська рада постійно підтримує установи культурно-дозвіллєвого комплексу. Та в час фінансової нестабільності, дотаційності місцевого бюджету, в повному обсязі забезпечити комфортні умови для роботи аматорських колективів та необхідними засобами і матеріалами клуб та бібліотеку за рахунок власних коштів сільська влада немала і не має.

На черговому засіданні координаційної ради КДК сільський голова Ковальчук С.А. запропонувала всім присутнім взяти участь у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Ідею підтримали працівники культури с.Мала Любаша і запропонували орієнтовну тематику програм. Зупинилися на проекті «Створення умов для розкриття творчих здібностей і талантів дітей та молоді села в процесі діяльності культурно-дозвіллєвого комплексу». Згідно з умовами Конкурсу було створено робочу групу та координаційну раду виконання проекту з представників районної ради, райдержадміністрації, відділу культури і туризму, працівників Малолюбашанської сільської ради. Громадську раду села було створено на зборах, адже необхідно була не лише участь громади у співфінансуванні проекту, а й спостерігати за ефективністю виконання необхідних робіт та інтереси громади доручили представляти завідуючій публічно-шкільної бібліотеки Гук Євгенії Андріївні. Участь у співфінансуванні взяв представник малого та середнього бізнесу сільської ради Потапчук Руслан Васильович. Всього, згідно складених кошторисів, на проведення реконструкції опалювальної системи сільського клубу, заміну даху, встановлення сучасних вікон і дверей та захисних решіток, придбання комп'ютерної техніки, музичних інструментів і відеоапаратури, необхідно було 164 тисячі гривень.

Над Проектом працювали із завідуючою сільським клубом Ковальчук Оленою Валеріївною не один день. Всебічну підтримку нам та допомогу постійно надавали сільський голова, керівник Проекту Ковальчук Світлана Андріївна, голова районної ради Талащук Віктор Флорович, заступник голови районної ради Дмитринський Анатолій Іванович. Всі старання увінчалися успіхом.

Проект став одним з багатьох переможців ІХ всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2011 року.

Пройшов вже певний час і сьогодні можна підвести підсумки та побачити результати реалізації проекту «Створення умов для розкриття творчих здібностей і талантів дітей та молоді села в процесі діяльності культурно-дозвіллєвого комплексу».

В приміщенні клубу проведено реконструкцію опалювальної системи (встановлено сучасний котел та батареї), вікна та двері замінено сучасними, теплозберігаючими. Придбано музичну апаратуру, відеокамеру, фотоапарат, комплект комп’ютерної техніки з метою найближчим часом підключення до всесвітньої мережі Інтернет.

Підсумовуючи вищесказане, можна сказати, що участь у Конкурсі проектів може значно покращити інфраструктуру сільських населених пунктів та виконання соціально-економічних програм. В нашому випадку – створено умови для розкриття творчих здібностей і талантів в позаурочний час юних жителів Малої Любаші, організації змістовного дозвілля в рамках діяльності КДК. В майбутньому все це є хорошою передумовою для відкриття на базі сільського клубу філіалів Костопільського будинку школярів та юнацтва і дитячої школи мистецтв, створення нових гуртків та аматорських колективів.

  

  

  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора