Рівненська область Костопільський район

Данчимістська гімназія

Дата: 05.12.2018 13:02

До 1917 року населення Данчимоста було неписьменним. Перша школа в селі була заснована у 1932 році. В ній, в основному, навчалися діти німців, які проживали в селі. Ця школа знаходилася в будинку, де нині проживає Басюк Леся Василівна.

У 1938 році всі німці виїхали з села і школу було перенесено в інше приміщення. Це будинок, який на даний час належить сім'ї Антонців. Ця школа була початковою. Спочатку в ній навчалися діти двох класів, пізніше - чотирьох. Головні предмети були: математика, українська та польська мови, богослів'я.

Велось навчання польською мовою; вчителями були поляки та місцевий священик. Панувала сувора дисципліна як на уроках, так і на перервах, за найменші провини учнів карали різками. У 1939 році, з приходом Червоної Армії, поляки почали виїжджати. Під час війни школа продовжувала функціонувати, хоча й недовго. Навчання велося німецькою мовою. Після війни школу було перенесено в приміщення контори на бригаді.

У 1948 році розпочалося будівництво теперішньої школи. У 1950 році будівництво було завершено. До цього часу школа також була початковою. Першою вчителькою була Антонець Ольга Федосіївна. У 1951 році школу було переведено на семирічну. Перший директор - П'ятиріченко Петро Михайлович. Поряд з ним працювала його дружина. У 1959 році П'ятиріченка Петра Михайловича з дружиною було переведено у Малолюбашанську школу. Українську мову та літературу викладала Кравченко Ольга Петрівна. Директором стала Поліщук Анастасія Йосипівна.

Учнів у школі було дуже багато (до 260 ). Всіх класів було по два. Навчалися у дві зміни, адже класи були переповнені (по сорок дітей). Математику викладала Ткачук Ольга Тимофіївна, російську мову - Надія Семенівна. Велика увага приділялася позакласній роботі.

У 1955-56 навчальному році у школу прийшов працювати Харитонюк Іван Опанасович, вчений агроном. Викладав біологію і фізичне виховання. Учні на всіх змаганнях отримували призові місця.

Натуралістична робота велася дуже активно.

Щороку учні школи  їздили у табори: «Артек», «Молоду гвардію», натуралістичну станцію м. Києва.

В цей час в школі працювали вчителі: Білецька Ірина Миколаївна, Антонець Ольга Федосіївна, Кравченко Ольга Петрівна, Гаврилюк Іван Устимович, Левицька Марія Йосипівна (заступник директора).  До уроків вчителі готувалися дуже серйозно, були вимогливими до учнів. У 1956-57 навчальних роках почали добудовувати школу. Будівництво давалось важко, працювали навіть діти й учителі.

У 1983 році директором школи став Олексійчук Сергій Володимирович (пропрацював ним 12 років). У 1995 році цю посаду змінив Хилько Михайло Миколайович, тому що попереднього директора було переведено у Іваницьку ЗОШ.

В 2003 році керівництво школою очолила Матвійчик Зінаїда Іванівна.

З 2014 року по 2018 рік директором школи працював – Глущенко Микола Володимирович.

У 2018 році на посаду виконуючого обов’язки директора призначена – Кожарко Юлія Сергіївна.

У 2018 році Рішенням Малолюбашанської сільської ради Данчимістську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів прийнято із спільної власності територіальних громад Костопільського району у комунальну власність Малолюбашанської сільської ради та створено на базі майна Данчимістської загальноосвітньої школи І-ІІ супенів Данчимістську гімназію.

В гімназії працює їдальня, публічно-шкільна бібліотека-філіал,  майстерня, спортивний зал. Навчається 52 дитини. Працює 15 вчителів.