Рівненська область Костопільський район

Мащанський ліцей

Дата: 05.12.2018 12:55

Старожили розповідають, що початкова школа в селі Маща була відкрита в 1939 році і знаходилася на окраїні села, у старому приміщенні польського лісництва та проіснувала до приходу німецьких військ 1941 року. 10 днів 1941 року школа не працювала через бомбардування і хворобу вчителя Оглинської — першого завідувача школи. Із числа учнів при школі існував гурток взаємодопомоги у кількості 43 чоловік. Стільки ж було і самих учнів у 1941 році. У 1944—1945 роках в школі відновлено навчання. Працювало в ній 2 вчителі. У 1978 році школа стала восьмирічною. Першим директором восьмирічної школи був Слобоженюк Іван Михайлович, а з 1990 року — Степанюк Володимир Борисович. В 1983 році школу було перенесено у новозбудоване двоповерхове приміщення в центрі села. У 1999 році неповну середню школу реорганізовано у ЗОШ І-ІІІ ст. В школі створено центр з відродження та популяризації духовної культури «Сонцеграй», в структурі якого функціонують центри: «Ерудити», «Вертоград», «Етнос», «Котигорошко» та «Барви», просвітницьке дитяче товариство, яке було започатковане заступником директора школи з навчально-виховної роботи Галиною Потарейко.

Крім того, за ініціативи педагога-організатора Озарчук Л.Є. у школі створено історико-патріотичний клуб "Оберіг", учасники якого працюють у таких напрямках: "Секція патріотів, знавців історії Української держави" (керівники Степанюк В. Б., Кондратюк А. О.), "Секція шанувальників мистецтва рідного краю" (керівники Озарчук Л. Є., Веремчук О. Є.), "Секція знавців козацької слави" (керівники Власюк О. Ю., Демчук О. А., Савчук С. С.), "Секція шанувальників героїв сучасної Укарїни" (керівники Озарчук А. В., Гергелюк І. В.) . Учні-члени клубу разом із органом учнівського самоврядування займаються волонтерською діяльністю, організовують та проводять різні акції патріотичного спрямування (збір допомоги учасникам АТО, концерт на Рівненському полігоні, зустірічі з представниками Костопільського центру волонтерів, флешмоби тощо).

У 2015 році директором школи було призначено вчителя початкових класів Сиротинську Оксану Вікторівну, яка працює у даному навчальному закладі з 1999 року.

У 2018 році Рішенням Малолюбашанської сільської ради Мащанську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів прийнято із спільної власності територіальних громад Костопільського району у комунальну власність Малолюбашанської сільської ради та створено на базі майна Мащанської загальноосвітньої школи І-ІІІ супенів Мащанський ліцей.

Список педагогічних працівників

1. Сиротинська Оксана Вікторівна - директор, вчитель початкових класів;

2. Ярмушко Ірина Олександрівна – вчитель математики, економіки;

3. Потарейко Галина Борисівна – вчитель образотворчого мистецтва, художньої культури, основ здоров'я;

4. Салаган Тамара Вікторівна – вчитель української мови та літератури;

5. Кошудько Галина Андріївна - вчитель української мови та літератури;

6. Власюк Олександр Юрійович – вчитель історії, правознавства, курсу «Людина і світ»;

7. Степанюк Володимир Борисович – вчитель математики, Захисту Вітчизни;

8. Степанюк Валентина Іванівна – вчитель хімії, біології, екології;

9. Вашай Жанна Василівна – вчитель математики, фізики, астрономії, трудового навчання;

10. Демчук Тетяна Іванівна – вчитель початкових класів (англійська мова, я у світі, трудове навчання, інформатика);

11. Веремчук Оксана Євгенівна – класний керівник 2 класу;

12. Брикса Мирослава Василівна - класний керівник 4 класу;

13. Романюк Ніна Миколаївна – класний керівник 1 класу;

14. Янковська Жанна Володимирівна – класний керівник 3 класу;

15. Мельник Оксана Василівна – класний керівник 4 класу;

16. Красновська Оксана Василівна – класний керівник 2 класу;

17. Вильчик Марія Андріївна – класний керівник 1 класу;

18. Гурін Любов Григорівна – вихователь ГПД, фізична культура;

19. Ковальський Володимир Григорович – вчитель початкових класів (я у світі, трудове навчання, фізична культура, інформатика, основи здоров'я;

20. Середа Людмила Кузьмівна – вчитель української мови та літератури, зарубіжної літератури;

21. Озарчук Леся Євгенівна – педагог-організатор;

22. Нитка Марія Володимирівна – вчитель зарубіжної літератури;

23. Демчук Олексій Андрійович – вчитель фізичної культури;

24. Кондратюк Алла Олександрівна – вчитель музичного мистецтва, гурток "Вокал"

25.  Солончук Інна Вікторівна – вчитель англійської мови;

26. Озарчук Андрій Валерійович – вчитель географії, інформатики;

27. Сівчук Ірина Володимирівна – вчитель біології, природознавство, географія;

28. Олійник Ольга Миколаївна – практичний психолог, супроводжуючий вихователь;

29. Гергелюк Інна Віталіївна – вчитель початкових класів;

30. Васевич Руслан Володимирович – вчитель трудового навчання, інформатика;

31. Денис Ілона Сергіївна – предмети в початкових класах;

32. Ващик Іванна Іванівна – предмети в початкових класах.