A A A K K K
для людей із порушенням зору
Малолюбашанська сільська рада
Рівненська область Рівненський район

Мирненський ліцей

Дата: 05.12.2018 12:45
Кількість переглядів: 950

На межі ХІХ-ХХ століть у Печалівці працювала церковно-приходська школа, в якій навчалося 100 учнів. Навчально-виховний процес здійснювали двоє вчителів. Одним з них був П.Гирко, якого за активну участь в громадсько-просвітницькій роботі школи було звільнено з роботи і вислано в північні райони. Пізніше П.Гирко проживав у Москві, помер в 1973 році. До революції в селі середню освіту мали - П. Драганчук та М. Кур'ята.

В 30-х роках ХХ ст. в селі діяла польська школа, яка була розміщена в приміщенні теперішнього кіноклубу. Вона мала назву «школа повшехна», тобто початкова. Навчання проводилось у дві зміни. Навчалося в школі 50 учнів. Вчителями було подружжя Стоцьких. Спочатку навчання велося тільки польською мовою. Потім вчителька Барбара Стоцька добилася, щоб навчання у першому класі проводилося рідною українською мовою. Прислали ще вчителів - Стебу та Грабаля. Барбара Стоцька не мала своїх дітей, але дбала про інших. Вона бачила, що приміщення школи дуже мале, а тому дала гроші братам Драганчукам на спорудження будинку, частина якого була зайнята під школу. У 1934 році було орендовано ще одне приміщення – в хаті Салівончука Опанаса. З'явилася можливість поділити класи. З Польщі приїхали ще дві вчительки - Анна Закшевська та Емілія Мацієва. Навчання повністю з усіх предметів велося на польській мові.

Для польських дітей діяла окрема школа, розміщена в урочищі Політовці. В 1935 році поляки почали будувати нове велике приміщення школи, в якому мав також розміщуватися і госпіталь. У 1937 році тут було відкрито семирічну школу. На той час вона була однією з двох шкіл у районі і мала назву «Повшехна семикласна школа» спільна для польських і українських дітей. З Польщі були прислані вчителі, які проводили навчання повністю польською мовою. Керовніком (директором) був Римарчик Євгеній.
Зі спогадів жителя с.Мирне Захарчука Пилипа Григоровича (1926 р.н.): «Навчання в школі проводилося польською мовою. Тільки один раз в тиждень вивчали українську мову. Між польськими і українськими дітьми панувала національна ворожнеча. Поляки називали наших дітей «мужиками», «жюбариками», «кацапами»».

У 1938 році семирічку закінчило 8 українських дітей – Ніна Дмитрук, Іван Омелянчук, Олександра Коваль та ін.. В 1939 році з приходом радянської влади прийшла і реорганізація школи, навчання велося лише українською мовою. У 1941 році був перший випуск семирічної школи. Випускниками були – Яків Русак, Пилип Захарчук, Андрій Гаврилюк.

Під час війни (1941-1944 рр.) навчання в школі було припинено. У 1942 році почалася епідемія тифу, у школі зробили частково госпіталь, а частина приміщення була відведена під конюшню. В 1944 році після визволення Рівненської області, Костопільського району і села від німецьких загарбників навчання відновили, організували вечірню школу. Директорами були Новак Людвіг та Миколайчик Володимир.

В селі було взято курс на ліквідацію неписьменності. Культармійці з ліквідації неписьменності спочатку працювали на громадських засадах, а пізніше отримували за це гроші. Культармійцями з ліквідації неписьменності були учні старших класів – Коваль К.П., Григор'єва Р.І., Мишкевич В.Г.,Турчина К.О., Карповець О.А., Кузько М.І., та інші. У 1954 році був перший випуск середньої школи. Випускниками були В.Салівончук, А.Касянчук, М.Поліщук, М.Мельничук та інші. Вчителями були – Хуснудінова Н.Х., Шевченко Я.В.

У 1976 році було побудовано в центрі села нову триповерхову середню школу. Нову школу будували з січня 1973 р. по листопад 1976 р., на будівництві працювали 75 будівельників (25 місцевих). Будівельну бригаду очолював Довгалюк Д.С. Шефи будівництва – колгосп ім.. ХХІІ з'їзду КПРС (голова колгоспу Кухарчук І.А.) Кошторисна вартість школи - 450 тис. крб. У новозбудованій школі були наявні 17 класних кімнат на 540 місць; актова зала; їдальня на 100 місць; майстерня; спортзала. У 1976-1986 роках директором школи був Якобчук Анатолій Прокопович. В цей час у школі налічувалося 16 одиниць техніки (2 вантажні машини, автобус, грейдер). Школа готувала трактористів-машиністів широкого профілю із врученням відповідних посвідчень. Школа була забезпечена кіноапаратурою, швейними машинами. Демонструвалися кінофільми для школярів. 200 учнів відвідували групу продовженого дня. Цікаво було проведено першу республіканську нараду з трудового навчання. Частими гостями були делегації із-за кордону. У школі працював табір праці і відпочинку для учнів старших класів, всі учні харчувалися, цікаво проводили дозвілля.

З 1986 по 2002 рік директором школи був Шолодько Віталій Антонович. У школі створено Зал бойової і трудової слави під керівництвом Чмира Віктора Івановича. Належне місце займало поглиблене вивчення образотворчого мистецтва, створено кабінет естетики. Шолодько В.А. запровадив у школі 10 - бальну систему оцінювання знань та вмінь учнів. Для відпочинку вчителів було створено кімнату психологічного розвантаження. При бібліотеці працювала читальна зала. З 2002 по 2005 рік директором школи був Фесюк Володимир Іванович. У школі введено природничий профіль навчання з екологічним напрямком. Створено еколого-краєзнавчий центр «Ойкумена». Зібрано картини місцевих художників і створено картинну галерею. Для підвищення фахового рівня вчителів у школі діє методичний кабінет. З 2005 року по 2014 рік директор школи – Ширшун Ірина Миколаївна. З 2014 по 2017 року директор школи Фесюк Олена Василівна. З 2017 року школу очолює Степанюк Юлія Вікторівна.

У 2018 році Рішенням Малолюбашанської сільської ради Мирненську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів прийнято із спільної власності територіальних громад Костопільського району у комунальну власність Малолюбашанської сільської ради та створено на базі майна Мирненської загальноосвітньої школи І-ІІІ супенів Мирненський ліцей.

Методична робота ліцею спрямована на впровадження компетентністного підходу до навчально-виховного процесу шляхом застосування педагогічних інновацій для забезпечення життєтворчості кожної особистості. До послуг учнів  - кімната школяра, актова  та спортивна зали, спортивний стадіон, бібліотека з читальною залою, 22 навчальні  кабінети, 4  класні  кімнати, комп’ютерний  клас, у  якому  діє  11  комп’ютерів, є підключення  до  мережі Internet, дві  майстерні.  Загальна  площа  навчальних приміщень  становить  1096 кв.м. 

Навчально-виховний процес забезпечують  31  учитель.

Якісний склад коллективу:

  • Спеціалісти вищої категорії – 10 чоловік

  • Старший  учитель – 5

  • Спеціалісти  І категорії – 4

  • Спеціалісти ІІ категорії –5

Список вчителів Мирненського ліцею

1. Степанюк Юлія Вікторівна - директор, вчитель математики;

2. Кишман Ніна Леонідівна - заступник з навчально-виховної роботи, вчитель зарубіжної літератури, української мови

3. Мишкевич Алла Володимирівна - заступник з виховної роботи, вчитель математики;

4. Романович Тетяна Володимирівна – вчитель української мови та літератури;

5. Фесюк Володимир Іванович – вчитель української мови та літератури, захисту Вітчизни, технології;

6. Голиш Тамара Федорівна – вчитель зарубіжної літератури, основ здоров’я, захисту Вітчизни;

7. Лукомська Вікторія Анатоліївна – вчитель англійської мови;

8. Лукашенко Оксана  Миколаївна – вчитель англійської мови;

9. Глудик ЛюдмилаІванівна – вчитель історії, правознавства;

10. Поліщук Надія Сергіївна – вчитель математики;

11. Рожко Володимир Олександрович – вчитель фізики, інформатики, креслення;

12. Мохнар Руслана Анатоліївна – вчитель географії, природознавства;

13. Будько Лариса Іванівна –вчитель біології, початкових класів;

14. Бондарчук Віталій Іванович – вчитель хімії, інформатики;

15. Левчук Наталія Геннадіївна – вчитель - фізичної культури;

16. Голиш Оксана Сидорівна – вчитель фізичної культури, трудового навчання;

17. Петрина Марія Василівна – вчитель музичного мистецтва, художньої культури;

18. Псалтира Катерина Миколаївна – класний керівник 2 класу;

19. Смолій  Оксана Леонідівна – класний керівник 3 класу;

20. Якимець Віра Якимівна – класний керівник 1 класу;

21. Глудик Оксана Петрівна – класний керівник 4 класу;

22. Ширшун Ірина Миколаївна – вчитель образотворчого мистецтва.

Фото Мирненський ліцей Фото Мирненський ліцей Фото Мирненський ліцей

Фото Мирненський ліцей

Коридор ліцею

Фото Мирненський ліцей Фото Мирненський ліцейФото Мирненський ліцей

Їдальня ліцею

Фото Мирненський ліцей

Методичний кабінет

Фото Мирненський ліцей

Мистецька галерея

Фото Мирненський ліцей

Історико-краєзнавчий музей "Берегиня"

Фото Мирненський ліцей Фото Мирненський ліцей Фото Мирненський ліцей  Фото Мирненський ліцей

Печалівська семирічна школа, 1937 р

Фото Мирненський ліцей

Свідоцтво про закінчення семирічної школи Мерленка Петра, 1935 р.

Фото Мирненський ліцей

Перший випуск семирічної школи 1940 рік


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора